Instagram

pin it

Follow Me on Pinterest

poniedziałek, 9 stycznia 2012

Charlie & Lola

Charlie i Lola
Uwielbiam tą parę rodzeństwa stworzoną przez Lauren Child - brytyjską autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci.
Lauren Child i Clarice Bean
Łapię się na tym, że to ja częściej niż moje Jagnięta  proponuję na wieczorne "20 minut dziennie - codziennie" Charliego i Lolę. Bohaterowie wykreowani przez Lauren Child urzekają dzieciaki od pierwszego wejrzenia. Pozwalają zidentyfikować się do zatracenia a ja jestem żywym przykładem na to, że dorośli dostają równego hopla na ich punkcie, może nawet większego niż dzieci :) Wariuję na widok wszystkich książek, ilustracji, gazetek i albumów z naklejkami. W tym roku Św. Mikołaj przyniósł nam pod choinkę "Skwarek zgubił się chyba na dobre!" i "Pobawmy się w sklep"
wydane przez http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/355Często zaglądamy też na fantastyczną stronę internetową :   www.charlieandlola.com
W Polsce autorka najbardziej znana jest z książek Charlie i Lola oraz Clarice Bean ale ma na swoim koncie dużo świetnych pozycji. Lauren jest też projektantką przepięknych wzorów na tekstyliach, które wykorzystuje przy tworzeniu swoich ilustracji. Zajrzyjcie na jej obłędną stronę www.milkmonitor.com zakochanie murowane :)
Polecam też artykuł :
http://www.guardian.co.uk/books/2010/oct/04/lauren-child-clarice-children-books
Marzeniem spełnionym byłoby zobaczyć wystawę jej ilustracji w Polsce :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz